…up in the morning and out to school…

Kaugõpe on lahe. Ühtlasi on kaugõpe üks põhjus, miks ma siia ammu midagi kirjutanud pole. Käid tööl ja käid koolis ja loengud on ainult mõnel nädalavahetusel. Mõnikord tuleb õppepuhkust ka võtta, et koolitöö ikka tehtud saaks. No ja siis on veel Kadi ja bänd ja koor ja kodused toimetused ja… ühesõnaga igav ei hakka. Või kui hakkabki, siis lihtsalt ei viitsi midagi kasulikku teha.

Aga täna on niisiis koolipäev. Äsja toimus kokkusaamine seoses IT Kolledži kõige pikema nimega ainega — ettekannete esitamine moodustises nimega “IT sotsiaalsed, professionaalsed ja eetilised aspektid.” Meie spontaanselt moodustunud grupp — Elar, Chris, Reigo ja mina — valis spontaanselt ka teema: “Klaviatuuri ja ekraani vahel: mida teha dambjuuseritega?” Esialgsed ideed said Elari ja Chrisi arutelu tulemusel kirja, meie Reigoga täiendasime ja eilne päev kulus selle kõige kokkukirjutamiseks ja slideshow kokkupanemiseks.

Selle käigus avastasin, kui mugavaks Google elu ikkagi teeb. Ei, mitte ainult otsingud — Google Docs! Arenguruumi küll veel on, aga täiesti võimalik on veebipõhiselt presentatsioon valmis teha. Ühtlasi võimaldab süsteem ka online-esitlusi teha. Piiranguna peavad küll kõik “kuulajad” Google’i kasutajakontot omama, kuid õnneks on võimalus kogu asi ka zipitult oma arvutisse salvestada ja tekkinud veebileht kuhu iganes üles panna. Ausõna, Google töötab õiges suunas. 🙂

Ja kui kedagi peaks huvitama, siis kirjatükk on siin ja esitluse graafiline pool veelkord siin. Sissejuhatuseks sai suurt ekraani ja auditooriumi kõlareid ära kasutades ette mängitud ka see väike lekkinud kõne. Töötas küll, publik ärkas pühapäeva hommikule vaatamata ellu. 😉

3 Replies to “…up in the morning and out to school…”

  1. hahaa.. ma loen harva blogisid, aga millegipärast oled sa iga kord kui ma sinu omale peale juhtun seda värskelt täiendanud ja üldse mitte kehval moel.
    pisut kulunud teema küll, aga mul pole ammu nii lõbus olnud. made my day, thanks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.