…inimesed on nii ilusad ja head…

Kisub vägisi poliitiliseks. Täna hommikul lehti läbi lapates jäi silma, kuidas politsei endiselt pronkssõdurit valvab ja meeleavaldajad endiselt pronkssõduri vastu sõdivad. Milleks?

Las sõdur seisab, keda ta seal segab? Vaja oleks hoopis:
* Keelata avalikus kohas okupantide lippudega vehkimine
* Kindlustada, et avalikus kohas massilist joomist (või muud seaduserikkumist) ei toimuks

Sellest peaks ju piisama. Las need mälestajad siis toovad 9. mail lilli ja laulavad laule sellest, kuidas venelased kunagi sõda pole tahtnud. Aga kui mõni viinapudelit kummutab, tuleb ta sealt kohe kõrvaldada. Muutub vägivaldseks, ka kõrvaldada. Räuskab — sama asi. Aga ka need, kes purjuspäi Eesti hümni avalikult rüvetavad, tuleb oma tegude eest vastutama panna. Ja kurat, paneks selle integratsiooni ka ükskord toimima! 😛

Üldse on avalik laamendamine väga popiks muutunud viimasel ajal, mitte küll ainult Eestis. Igahommikust uisuringi tehes märkasin, et olen kartma hakanud. Seni veel otsese põhjuseta, aga… mis juhtuks, kui mõni autojuht minu foorituld muutvale (ja tema kallist aega raiskavale) nupuvajutusele vägivaldselt reageeriks? Oja Pets on küll alati mu iidol olnud, ent siiski — omakohus, anarhia, jne. ei ole päris õige lahendus. Ülevoolav tolerantsus idiootsuste ja perverssuste suhtes ka ei ole. Kas midagi vahepealset ka saaks? Ja kas märatsejad võiksid kuidagi maha rahuneda? See on ju ohtlik, mis toimub.

Aitäh.

4 Replies to “…inimesed on nii ilusad ja head…”

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.