…baby, you can drive my car…

Hommikul, pärast seda, kui olin juba otsustanud terveks saada ja Pärnu mnt uue rattatee lõpuks ära testida, avastasin, et täna ongi see kauaoodatud autovaba päev. Aga noh, nagu ka möödunud aastal, paistab täna autosid hoopis tavalisest rohkem liiklevat. Mingi tagurpidipsühholoogiline nähtus nagunii.

Uus rattatee — Risti bussipeatusest Järvevana ristmikuni — on vähemalt praegu täitsa korralik ja sile. Uusi töölejõudmise kiirusrekordeid ta arvatavasti kaasa ei too, aga vähemalt turvalisem tunne on. Mõnus ka, saab hommikust tipptundi põdevatele autojuhtidele veel rohkem ülalt alla vaadata. Kui ta nüüd veel puhtaks ka tehtaks, olekski kõik korras. 🙂

Ahjaa, ainult Viljandi mnt ristmikul tuleb silmad lahti hoida, sest kui ülejäänud ülekäigud on seal fooriga, siis Viljandi poolt tulev suund pöörab linna poole üle tavalise ülekäiguraja. Rattatee oleks võinud siiski ka sealt üle minna ja fooriga olla, aga igaüks vaatab asju oma mätta otsast.

Ratas sõidab, muide, nagu unelm. See käiguvaheti trossi vahetamisega kaasnenud suurem investeering tasus ära. Loodetavasti ei roosteta raam veel mitu aastat läbi — seda enam, et garantii oli vist 10 aastat.

Head autovabadust! 😉

PS
Miks esineb autovaba päeva raames ansambel, mis teatud kontekstis kannab nime Totally Blind Drunk Drivers? 😛

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.